Agrovech, “Grow Up” Etkinliğinde Sahne Aldı

Alman Federal Ekonomik İş Birliği ve Kalkınma Bakanlığı (BMZ) tarafından finanse edilen PEP – Ekonomik Fırsatların Desteklenmesi Programı kapsamında düzenlenen “Grow Up: Türkiye’de Start-Up Ekosistemi Çeşitliliğinin Teşvik Edilmesi Projesi” sahne etkinliği, 16 Kasım’da BTM’nin Fulya’daki yerleşkesinde gerçekleşti. Alman Uluslararası İş Birliği Kurumu (GIZ) ve Bilgiyi Ticarileştirme Merkezi (BTM) iş birliği ile yürütülen etkinlik, Türk start-up ekosisteminin önde gelen projelerini bir araya getirdi.

Etkinlikte, Grow Up projesi kapsamında destek alan başarılı girişimciler, projelerini tanıttılar. Bu başarılı girişimciler arasında yer alan Agrovech’in kurucu ortağı Ali Furkan Kamanlı, yapay zeka destekli tarım analitik platformları üzerine geliştirdikleri yenilikçi projeyi sundu. Kamanlı, uydu ve drone tabanlı teknolojilerle bitki sağlığını izlemeye yönelik çözümlerini anlatarak izleyicilerden büyük ilgi topladı.

Girişimcilik ve sürdürülebilirlik alanlarında birçok değerli ismin de konuşmacı olarak yer aldığı etkinlik, start-up ekosistemine önemli katkılarda bulundu. Ali Furkan Kamanlı Agrovech’in tarım teknolojileri konusundaki yenilikçi yaklaşımlarını paylaşarak, gelecekteki projeleri hakkında da ipuçları verdi.

BTM’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen bu etkinlik, Türk start-up ekosisteminin büyümesi ve çeşitlenmesi yolunda atılan önemli adımlardan biri oldu. Agrovech’in sahne aldığı bu etkinlik, girişimcilerin ve yatırımcıların dikkatini çekerek, ekosistemin daha da gelişmesine olanak sağladı.

Aşağıdaki videoda tüm katılımcıları ve 2.saat 07. dakika’da Ali Furkan Kamanlıyı dinleyebilirsiniz.

E girişim Hilmi Öğütücünün kaleminden 10 yerli girişimde yer aldık.

Leave a Comment

Yazın
💬 Bize ulaşın
AGROVECH Whatsapp
Merhabalar 👋
Nasıl yardımcı olabiliriz?