Sakarya’da Yapay Zeka ve Tarım Teknolojileri Toplantısı Gerçekleşti

Su analizi

Sakarya İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, yapay zeka uygulamalarının tarımsal üretimde yaygınlaştırılmasına yönelik önemli bir toplantı düzenledi. Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) öğretim görevlileri Dr. Öğr. Üyesi Ali Furkan Kamanlı ve Dr. Öğr. Üyesi Ömer Yazıcı’nın katılımıyla gerçekleşen toplantı, İl Müdür Yardımcısı Özgür Özcan’ın da katılımıyla Sakarya İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Toplantı Salonu’nda yapıldı.

Toplantıda, Sakarya İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’nün teknik personellerine yapay zekanın tarımsal alanda kullanımı, sağladığı faydalar ve bu uygulamaların yaygınlaştırılması üzerine detaylı bilgiler aktarıldı. Dr. Ali Furkan Kamanlı, tarımsal üretimde yapay zeka teknolojilerinin önemini vurgulayarak, bu teknolojilerin nasıl uygulanabileceğine dair örnekler sundu.

Yapay zeka uygulamalarının tarımda verimliliği artırmak, kaynakları daha etkin kullanmak ve çiftçilerin iş yükünü hafifletmek gibi birçok fayda sağladığına dikkat çekilen toplantıda, bu teknolojilerin Sakarya’da daha yaygın bir şekilde kullanılabilmesi için atılması gereken adımlar üzerinde duruldu.

Haberin kaynağı: Medyabar

One thought on “Medyabar haber sitesi Ekrem Ürdüç’ün kalemimden 11.05.2024 tarihli yazısı ile güncel haber olduk

  • I just like the helpful info you supply for your articles.
    I will bookmark your weblog and take a look at again here
    regularly. I am somewhat sure I will be informed a lot of
    new stuff right right here! Good luck for the next!

    my blog; John E. Snyder

Leave a Comment

Yazın
💬 Bize ulaşın
AGROVECH Whatsapp
Merhabalar 👋
Nasıl yardımcı olabiliriz?